Elisa Open Suomi by Kotipizza alkaa torstaina 14. huhtikuuta, ja finaali pelataan sunnuntaina 29. toukokuuta. Molemmilla finalisteilla on luvassa paikka tulevalle Elisa Invitational -kaudelle.

FORMAATTI
– Runkosarja: Round Robin, BO2 ottelut, kesto 4 viikkoa (14.4. – 8.5.2022), pelipäivät viikossa torstai, lauantai ja sunnuntai
– Playoffit: 6 parhaan kesken, BO3 ottelut, kesto 3 päivää (27.- 29.5.2022), kaksi parasta tiimiä etenee Elisa Invitational Contenders -vaiheeseen

PALKINTOPOTTI
1. $5000 + paikka tulevalle Elisa Invitational kaudelle
2. $2000 + paikka tulevalle Elisa Invitational kaudelle
3-4. $750
5-6. $500
7-8. $250

Sarjataulukko

Päivitetty: 8.5.2022

Aikataulut ja tulokset

Älä missaa tulevia otteluita! Tulokset ja tulevien viikkojen aikataulut ottelupareineen päivitetään artikkeliin viikottain turnauksen edetessä.

Runkosarja

AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
to 14.4. – klo 17:00HALLA vs. Cowabunga0-2
to 14.4. – klo 19:30TMVG vs. myllysuola1-1
la 16.4. – klo 14:00Conquer vs. Cowabunga2-0
la 16.4. – klo 16:30TEMP vs. Team Bob1-1
su 17.4. – klo 14:00TEMP vs. HALLA2-0
su 17.4. – klo 16:30Conquer vs. Team Bob1-1
su 17.4. – klo 19:00KOVA vs. myllysuola1-1
AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
to 21.4. – klo 17:00Team Bob vs. HALLA2-0
to 21.4. – klo 19:30TEMP vs. Cowabunga2-0
la 23.4. – klo 14:00KOVA vs. HALLA2-0
la 23.4. – klo 16:30Team Bob vs. myllysuola2-0
su 24.4. – klo 14:00TEMP vs. myllysuola2-0
su 24.4. – klo 16:30KOVA vs. TMVG2-0
su 24.4. – klo 19:00Team Bob vs. Cowabunga2-0
AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
to 28.4. – klo 17:00KOVA vs. Team Bob2-0
to 28.4. – klo 19:30Conquer vs. HALLA2-0
la 30.4. – klo 11:30KOVA vs. Cowabunga1-1
la 30.4. – klo 14:00Conquer vs. TMVG1-1
la 30.4. – klo 16:30myllysuola vs. HALLA1-1
AIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
ma 2.5. – klo 17:00Conquer vs. myllysuola2-0
ma 2.5. – klo 19:30Temp vs. TMVG2-0
to 5.5. – klo 17:00Conquer vs. Temp1-1
to 5.5. – klo 19:30TMVG vs. Cowabunga1-1
la 7.5. – klo 14:00KOVA vs. Temp0-2
la 7.5. – klo 16:30TMVG vs. HALLA2-0
su 8.5. – klo 14:00myllysuola vs. Cowabunga1-1
su 8.5. – klo 16:30TMVG vs. Team Bob1-1
su 8.5. – klo 19:00KOVA vs. Conquer2-0

Playoffit

PudotuspeliAIKATAULUTOTTELUPARITTULOKSET
Puolivälieräpe 27.5. – klo 17:00 vs.
Puolivälieräpe 27.5. – klo 20:00 vs.
Välieräla 28.5. – klo 14:00 vs.
Välieräla 28.5. – klo 17:00 vs.
Finaalisu 29.5. – klo 16:00 vs.



TIIMIT


– KOVA (Kutsutiimi)

  • uli
  • Twixie
  • airax
  • spargo
  • zks


– Conquer (Kutsutiimi)

  • Samppa
  • jelo
  • Mikzuuu
  • eDi
  • JUS6


– TEMP
(Kutsutiimi)

  • allu
  • ZOREE
  • oopee
  • arvid
  • Jerppa


– TMVG
(Kutsutiimi)

  • shaker
  • N44M4
  • kaavio
  • lehtori
  • VORMISTO


– Team Bob
(Karsinnoista)

  • S1rva
  • juissi
  • ottob
  • KonZero
  • STOVVE


– HALLA
(Karsinnoista)

  • niska
  • Aleksiq
  • osku
  • asku
  • Jesu


– myllysuola
(Karsinnoista)

  • Nksu
  • kazap
  • SEBU
  • Aapoasdasd
  • Banjo


– Cowabunga
(Karsinnoista)

  • JyrG
  • MiikA
  • Hung
  • kappe
  • ArtwOo